info ico

POGODA

Wybierz termin pobytu

Wybierz standard

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...

Toruński Rower Miejski

 

Zapraszamy do korzystania z roweru miejskiego, który można wypożyczyć i oddać na dowolnej stacji w całym Toruniu. W sumie stacji jest 30, najbliższa - Stacja nr 4 - zlokalizowana jest w odległości 300m od Hotelu, na placu 18. Stycznia - PKP Toruń Miasto.

Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Szczegóły na www.trm24.pl.

 

Ścieżki rowerowe w Toruniu

 

W tej dziedzinie Toruń jest jednym z liderów w skali kraju. W mieście istnieje obecnie 108 km różnego rodzaju infrastruktury rowerowej (drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe) oraz ponad 5 tysięcy miejsc parkingowych dla rowerów.
Dla rowerowych turystów, którzy chcą pozwiedzać miasto, dostępne jest również Stare i Nowe Miasto, oraz Bulwar Filadelfijski.


Mapa ścieżek rowerowych w Toruniu
 

Toruń - Łubianka - Unisław

Długość trasy: ok. 25 km

Z Przystanku Toruń wyruszamy na północ w kierunku Chełmna. Ścieżka rowerowa poprowadzona jest w początkowym odcinku równolegle do drogi wojewódzkiej nr 553. Na wysokości miejscowości Świerczynek odbija w lewo i dalej prowadzi trasą linii kolejowej aż do Raciniewa, gdzie dociera do drogi wojewódzkiej nr 551.

Dodatkowe możliwości zwiedzania Barbarki i Zamku Bierzgłowskiego (www.zamekbierzglowski.eu).

 

Toruń – Osiek

Długość trasy: ok. 35 km

Z Przystanku Toruń kierujemy się Szosą Lubicką w kierunku Warszawy, a przed marketem Obi skręcamy w prawo w kierunku Złotorii, gdzie rozpoczyna się ścieżka rowerowa. Trasa prowadzi przez Silno i Grabowiec, a kończy się nad jeziorem w Osieku. Trasa jest malownicza i stosunkowo łatwa, ze względu na nawierzchnię asfaltową i małe zróżnicowanie wysokościowe. Możliwość odbicia z tasy w Silnie w kierunku kameralnego jeziora w Dzikowe.

 

TURYSTYCZNY ROZKŁAD JAZDY

SYLWESTER TORUŃ 2020

Zapraszamy do dokonywania rezerwacji tel. 605 842 424 lub 537 964 500

Koleją za miasto

Wspólna wycieczka pociągiem to przygoda dla całej rodziny

Toruń aktywnie

Aktywność i adrenalina na pogodę i niepogodę

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...
design by : LEMONPIXEL.pl