info ico

POGODA

Wybierz termin pobytu

Wybierz standard

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...

Toruński Rower Miejski

 

Zapraszamy do korzystania z roweru miejskiego, który można wypożyczyć i oddać na dowolnej stacji w całym Toruniu. W sumie stacji jest 30, najbliższa - Stacja nr 4 - zlokalizowana jest w odległości 300m od Hotelu, na placu 18. Stycznia - PKP Toruń Miasto.

Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Szczegóły na www.trm24.pl.

 

Ścieżki rowerowe w Toruniu

 

W tej dziedzinie Toruń jest jednym z liderów w skali kraju. W mieście istnieje obecnie 108 km różnego rodzaju infrastruktury rowerowej (drogi dla rowerów, pasy rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe) oraz ponad 5 tysięcy miejsc parkingowych dla rowerów.
Dla rowerowych turystów, którzy chcą pozwiedzać miasto, dostępne jest również Stare i Nowe Miasto, oraz Bulwar Filadelfijski.


Mapa ścieżek rowerowych w Toruniu
 

Toruń - Łubianka - Unisław

Długość trasy: ok. 25 km

Z Przystanku Toruń wyruszamy na północ w kierunku Chełmna. Ścieżka rowerowa poprowadzona jest w początkowym odcinku równolegle do drogi wojewódzkiej nr 553. Na wysokości miejscowości Świerczynek odbija w lewo i dalej prowadzi trasą linii kolejowej aż do Raciniewa, gdzie dociera do drogi wojewódzkiej nr 551.

Dodatkowe możliwości zwiedzania Barbarki i Zamku Bierzgłowskiego (www.zamekbierzglowski.eu).

 

Toruń – Osiek

Długość trasy: ok. 35 km

Z Przystanku Toruń kierujemy się Szosą Lubicką w kierunku Warszawy, a przed marketem Obi skręcamy w prawo w kierunku Złotorii, gdzie rozpoczyna się ścieżka rowerowa. Trasa prowadzi przez Silno i Grabowiec, a kończy się nad jeziorem w Osieku. Trasa jest malownicza i stosunkowo łatwa, ze względu na nawierzchnię asfaltową i małe zróżnicowanie wysokościowe. Możliwość odbicia z tasy w Silnie w kierunku kameralnego jeziora w Dzikowe.

 

TURYSTYCZNY ROZKŁAD JAZDY

Koleją za miasto

Wspólna wycieczka pociągiem to przygoda dla całej rodziny

Toruń aktywnie

Aktywność i adrenalina na pogodę i niepogodę

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...
design by : LEMONPIXEL.pl