info ico

POGODA

Wybierz termin pobytu

Wybierz standard

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Świat kosmosu

 

Zwiedzając miasto Kopernika trzeba odwiedzić Planetarium, które zabiera swoich widzów w podróż do gwiazd. Oprócz seansów astronomicznych na gości czekają tu także wystawy interaktywne – Geodium oraz Orbitarium (www.planetarium.torun.pl).
Dla wielbicieli kosmosu polecamy zwiedzanie największego obserwatorium astronomicznego w Polsce wraz z pokazem nieba (www.faj.org.pl).

 

Świat NAUKI

 

Polecamy wybrać się całą rodziną, na kilka godzin, do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy . To nowoczesny park naukowy,
w którym maluchy mogą przeprowadzać samodzielnie eksperymenty na interaktywnych stanowiskach (www.mlynwiedzy.org.pl)
Na warsztaty i pokazy zaprasza Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu, które zachęca hasłem: 100% samodzielnie wykonywanych doświadczeń chemicznych (www.centrumchemii.torun.pl).

 

Świat historii i legend

 

Odkrywców, którzy chcą poznać historię Torunia oraz dzieje Mikołaja Kopernika, zapraszamy do oddziałów Muzeum Okręgowego (www.muzeum.torun.pl).
W świat magicznych opowieści dzieci przeniosą się w Domu Legend, które łączy w sobie koncepcję interaktywnego muzeum i teatru (www.domlegend.pl). Natomiast zwiedzając Fort IV pod komendą pruskiego żołnierza,  dzieci zapoznają się z historią fortecznej zabudowy Torunia w końca XIX w. (www.fort.torun.pl).

 

Świat pierników

W Toruniu mali odkrywcy mogą podjąć się kulinarnego wyzwania wypieku  słynnych, toruńskich pierników. Polecamy interaktywne pokazy oraz wystawy o historii toruńskiego piernikarstwa w Muzeum Toruńskiego Piernika (www.muzeum.torun.pl) oraz w Żywym Muzeum Piernika (www.muzeumpiernika.pl).

 

Świat przyrody

 

Świat fauny i flory czeka na małych odkrywców w Ogrodzie Zoobotanicznym zlokalizowanym w samym centrum Torunia. (www.zoo.torun.pl). Toruńska Barbarka jest natomiast popularnym miejscem relaksu i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Tutejsza Szkoła Leśna organizuje szereg zajęć dla dzieci o tematyce ekologicznej oraz przyrodniczej (www.szkola-lesna.torun.pl).

 

Świat kultury

 

Kulturalna oferta dla dzieci to przede wszystkim Teatr Baj Pomorski, gdzie grane są spektakle dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Front teatru przypomina wielką szafę, która przenosi widzów w baśniowy świat (www.bajpomorski.art.pl).
Park Etnograficzny w Toruniu, zlokalizowany w sąsiedztwie Starego Miasta, zaprasza małych odkrywców na wystawy tematyczne  oraz interaktywne warsztaty, na których zapoznają. 

 

Świat sztuki

 

Mali plastycy mogą skorzystać z warsztatów plastycznych oraz zajęć edukacyjnych w Centrum Sztuki Współczesnej (www.csw.torun.pl) lub Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (www.galeriadziecka.com).

 

TURYSTYCZNY ROZKŁAD JAZDY

SYLWESTER TORUŃ 2020

Zapraszamy do dokonywania rezerwacji tel. 605 842 424 lub 537 964 500

Koleją za miasto

Wspólna wycieczka pociągiem to przygoda dla całej rodziny

Toruń aktywnie

Aktywność i adrenalina na pogodę i niepogodę

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...
design by : LEMONPIXEL.pl