info ico

POGODA

Wybierz termin pobytu

Wybierz standard

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Świat kosmosu

 

Zwiedzając miasto Kopernika trzeba odwiedzić Planetarium, które zabiera swoich widzów w podróż do gwiazd. Oprócz seansów astronomicznych na gości czekają tu także wystawy interaktywne – Geodium oraz Orbitarium (www.planetarium.torun.pl).
Dla wielbicieli kosmosu polecamy zwiedzanie największego obserwatorium astronomicznego w Polsce wraz z pokazem nieba (www.faj.org.pl).

 

Świat NAUKI

 

Polecamy wybrać się całą rodziną, na kilka godzin, do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy . To nowoczesny park naukowy,
w którym maluchy mogą przeprowadzać samodzielnie eksperymenty na interaktywnych stanowiskach (www.mlynwiedzy.org.pl)
Na warsztaty i pokazy zaprasza Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu, które zachęca hasłem: 100% samodzielnie wykonywanych doświadczeń chemicznych (www.centrumchemii.torun.pl).

 

Świat historii i legend

 

Odkrywców, którzy chcą poznać historię Torunia oraz dzieje Mikołaja Kopernika, zapraszamy do oddziałów Muzeum Okręgowego (www.muzeum.torun.pl).
W świat magicznych opowieści dzieci przeniosą się w Domu Legend, które łączy w sobie koncepcję interaktywnego muzeum i teatru (www.domlegend.pl). Natomiast zwiedzając Fort IV pod komendą pruskiego żołnierza,  dzieci zapoznają się z historią fortecznej zabudowy Torunia w końca XIX w. (www.fort.torun.pl).

 

Świat pierników

W Toruniu mali odkrywcy mogą podjąć się kulinarnego wyzwania wypieku  słynnych, toruńskich pierników. Polecamy interaktywne pokazy oraz wystawy o historii toruńskiego piernikarstwa w Muzeum Toruńskiego Piernika (www.muzeum.torun.pl) oraz w Żywym Muzeum Piernika (www.muzeumpiernika.pl).

 

Świat przyrody

 

Świat fauny i flory czeka na małych odkrywców w Ogrodzie Zoobotanicznym zlokalizowanym w samym centrum Torunia. (www.zoo.torun.pl). Toruńska Barbarka jest natomiast popularnym miejscem relaksu i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Tutejsza Szkoła Leśna organizuje szereg zajęć dla dzieci o tematyce ekologicznej oraz przyrodniczej (www.szkola-lesna.torun.pl).

 

Świat kultury

 

Kulturalna oferta dla dzieci to przede wszystkim Teatr Baj Pomorski, gdzie grane są spektakle dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Front teatru przypomina wielką szafę, która przenosi widzów w baśniowy świat (www.bajpomorski.art.pl).
Park Etnograficzny w Toruniu, zlokalizowany w sąsiedztwie Starego Miasta, zaprasza małych odkrywców na wystawy tematyczne  oraz interaktywne warsztaty, na których zapoznają. 

 

Świat sztuki

 

Mali plastycy mogą skorzystać z warsztatów plastycznych oraz zajęć edukacyjnych w Centrum Sztuki Współczesnej (www.csw.torun.pl) lub Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (www.galeriadziecka.com).

 

TURYSTYCZNY ROZKŁAD JAZDY

Koleją za miasto

Wspólna wycieczka pociągiem to przygoda dla całej rodziny

Toruń aktywnie

Aktywność i adrenalina na pogodę i niepogodę

Mali odkrywcy

W Toruniu dzieci bawią się, uczą i odkrywają…

Rowerem w Toruniu

Polecamy miłośnikom dwóch kółek...
design by : LEMONPIXEL.pl